Czy kwatery pracownicze to dzisiaj najlepszy sposób na zarabianie na nieruchomościach bez własnego kapitału?

O kwaterach opowiadam w tym odcinku natomiast jeżeli interesuje Cię więcej w tym temacie sprawdź następny webinar na stronie: https://zarabiajnakwaterach.pl/

Już teraz możesz zobaczyć audycję na temat zarabiania na kwaterach pracowniczych z serii Albrecht o nieruchomościach:

⏰ Podział odcinka ⏰

0:00 – Wstęp
0:37 – 1️⃣ Czym są kwatery pracownicze?
2:24 – 2️⃣ Jaki standard domu na wynajem?
5:50 – 3️⃣ Najemcy kwater
8:34 – 4️⃣ Lokalizacja nieruchomości
10:10 – 5️⃣ Dom
13:12 – 6️⃣ Wiedza

W tym odcinku Paweł opowiada, co się dzieje na rynku nieruchomości i jak się na nim zarabia. Przedstawia najbardziej dochodowy model zarabiania na nieruchomościach, czyli kwatery pracownicze.

Pandemia zmieniła rynek nieruchomości, część osób z dużych miast wróciło do rodzinnych miejscowości, przez co zmniejszyła się stopa zwrotu ze standardowego rynku najmu.

Z uwagi na to, że wszystko, co jest potrzebne do życia, cały czas jest produkowane, e-commerce się rozwija (magazyny),  to potrzebni są  pracownicy tymczasowi, którzy potrzebują zakwaterowania.

Kwatery pracownicze kojarzą się z zaniedbanymi budynkami z łóżkami piętrowymi w pokojach. Czas przepełnionych kwater się kończy, agencje nie chcą kwaterować pracowników w pokojach z piętrowymi łóżkami. Z uwagi na rozwój internetu, a co za tym idzie możliwością opiniowania firm np. w Google, agencje pracy stawiają na kwatery w jak najlepszym standardzie. Zależy im na tym, aby jeden pokój przypadał na dwie osoby. Na tym, żeby to były zadbane nieruchomości.  Nie mówimy o „złotych klamkach”. Wystarczy standard „IKEA minus”, czyli meble podobne do tych z IKEI od tańszych producentów.

Najemcami kwater są osoby, którzy dojeżdżają do fabryk, magazynów bądź pracują tymczasowo przy budowie. Są też tzw. kwatery premium, które wynajmowane są dla osób, które są specjalistami, np. pracują dla PKP, czy Orlen. Są to wykwalifikowani  unikatowi pracownicy, którzy zarabiają więcej i oczekują wyższego standardu.

Należy dodać, że kwatery w dużej mierze nie są wynajmowane przez pojedyncze osoby. Kwatery pracownicze wynajmowane są rzez agencje pracy, albo firmy wynajmują takie kwatery swoim pracownikom.  Dla tego osoba, która zajmuje się kwaterami, ma podpisaną jedną umowę z jedną osobą/firmą, która dostarcza najemców.

Przechodząc do lokalizacji, należy zwrócić uwagę na czas dojazdu z kwatery do miejsca pracy. Odległość w linii prostej na mapie ma mniejsze znaczenie niż faktyczny czas dojazd. Na przykład w przypadku kiedy kwatera znajduje się po drugiej stronie autostrady od miejsca pracy i w linii prostej mamy kilka set metrów, ale dojazd na miejsce może zająć 40 minut. Ważne jest również to, aby w okolicy był przystanek, sklepy, czy parking.

Dom możemy zdobyć na kilka sposobów. Jedną z opcji jest zakup za gotówkę, kolejną zakup/budowa na kredyt. Natomiast najlepszym modelem finansowania kwatery jest podnajem.

Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie znaleźć więcej informacji na ten temat, to odsłuchaj nasze audycje o kwaterach pracowniczych.  Kliknij tutaj

Prosimy, abyście pamiętali, że nasza działalność ma Wam pomóc przede wszystkim zarabiać pieniądze, aby móc spełniać się osobiście.Zdajemy sobie sprawę natomiast, że pieniądze nie są najważniejsze. Żyjemy jednak w czasach, w których technologia poszła mocno do przodu i aby nadążyć za zmieniającym światem, należy uzbroić się w narzędzia w postaci umiejętności i zasobów materialnych.

Jeżeli się z nami zgadzasz, to dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami. Nigdy nie jest za późno.

Mottem naszej firmy jest „celem edukacji nie jest wiedza, lecz czyn” (Herbert Spenser) – także zacznij od razu!

Do zobaczenia na spotkaniach networkingowych!

Pozdrawiamy,
Zespół Albrecht International