Wstęp

Cześć. Jestem Patryk i mieszkam w Lublinie. Przez ostatnie lata ze względu na moją pracę często musiałem wyjeżdżać w delegacje. Chciałem trochę od tego odpocząć. Od zawsze interesował mnie dochód pasywny i biznes abonamentowy, dzięki któremu wiem ile pieniędzy zarobię w następnym miesiącu czy roku. Przy takim podejściu mogę zaplanować swoje bieżące wydatki.

Zainteresował mnie podnajem, ponieważ nie muszę mieć swojej nieruchomości, nie muszę brać kredytu aby na niej zarabiać. Tak natrafiłem na jeden z artykułów Pawła Albrechta. Pierwszy filmik, drugi filmik… i decyzja – jadę na Akademię Sourcingu Warsztat z podnajmu.

Byłem trochę zestresowany pierwszym spotkaniem, myślę sobie, że w końcu nic nie wiem o nieruchomościach. Na szkoleniu szybko zostałem przekonany, że zarabianie na nieruchomościach jest proste. Ludzie, którzy tam przyjeżdżają są bardzo pomocni i w przerwach kawowych bez oporów dzielą się swoimi doświadczeniami.

Do tego na warsztatach z podnajmu dostałem komplet wiedzy i umów dzięki którymi mogę stworzyć od A do Z firmę, która ma potencjał na osiąganie nieograniczonych zysków.

 

Mieszkanie w podnajmie

Swoją nieruchomość pozyskałem z ogłoszenia w OLX. Było to drugie spotkanie na które pojechałem po odbyciu szkolenia u Pawła i Kamila. Początkowo miałem nie jechać na tę nieruchomość. Pomyślałem sobie “aaa jem obiad, wypiję kawkę, pewnie właścicielka i tak nie zgodzi się na podnajem”.

Wszystko zawdzięczam swojej dziewczynie, ponieważ to ona kazała mi tam zadzwonić i wygoniła mnie na spotkanie :). Okazało się, że była to super oferta. Bardzo miła Pani, mieszkanie po mamie, bez problemu zgodziła się na podnajem. Przekonałem ją również do postawienia ścianki działowej i przeniesienia kuchni. Wynegocjowałem również jeden miesiąc bez czynszu.

Parametry mieszkania

Kraj Polska
Miasto Lublin
Lokalizacja LSM
Typ nieruchomości Płyta
Piętro parter
Metraż 72 m2
Układ 4 pokoje przerobione na 5
Koszt remontu i wyposażenia 11 000 zł
Czas trwania umowy 5 lat i 3 miesiące
Dochód miesięczny z najmu 1 800 zł
Dochód roczny z najmu 21 600 zł (Dochód z najmu przez 5 lat: 108 000 zł)
Bonus

Dodatkowo wynegocjowany jeden darmowy miesiąc bez czynszu

Podsumowanie projektu

Najważniejszą rzeczą w całym tym biznesie jest to aby nigdy nie zakładać, że właściciel nie zgodzi się na podnajem. Należy uzmysłowić sobie to, że nikogo nie oszukujesz.

Wręcz przeciwnie – rozwiązujesz problem właściciela czyli gwarantujesz mu stały miesięczny dochód bez jego zaangażowania przez określoną ilość lat a tym samym podnosisz wartość jego nieruchomości. Z taką świadomością jesteś o 100% skuteczniejszy.

Chcesz zarabiać na podnajmie tak jak Patryk? Zapraszamy na Warsztat z Podnajmu nieruchomości: https://pawelalbrecht.com/podnajem/

*Wywiad przeprowadzony w maju 2018 roku