47 000 zł zysku więcej dzięki home stagingowi?

22 lipca 2020

Aktywnie działa na rynku nieruchomości, zarządza podwykonawcami, nadzoruje procesy inwestycyjne, a home staging to jej konik. Sandra Grancaris-Stężały profesjonalnie realizuje projekty wykończenia wnętrz, a przy tym dba o zachowanie harmonii i dobrej energii w mieszkaniach. Swoją wiedzą chętnie dzieli się ze społecznością Albrecht International.

Artystka z głową w nieruchomościach

Czy da się połączyć duchowość z finansami? Twarde negocjacje z wewnętrznym zen? Czy twórczy chaos przy projektowaniu idzie w parze z medytacją? Sandra udowadnia, że chcieć to móc.

Trzydziestojednolatka z Wrocławia ma dużą wiedzę biznesową, od 8 lat jest przedsiębiorcą i wspólniczką w firmie inwestycyjnej. Ciągle poszerza swoje kompetencje i nabywa nowe umiejętności, jednak to aranżacja wnętrz i home staging dają jej największą satysfakcję.

Autorskie projekty inwestorki wyróżniają się jakością i stylem, a także uwzględniają przepływ dobrej energii. Wnętrza, które wychodzą spod jej ręki są funkcjonalne i wygodnie zaprojektowane oraz jednocześnie urządzone w zgodzie z Feng Shui. Doceniają to zarówno inwestorzy, jak i klienci.

Inwestowanie w nieruchomości to moje zabezpieczenie na emeryturę. Traktuję to jak „kupno czasu”. Zarówno dla rodziny, bliskich i siebie samej, aby realizować pasje i zainteresowania. Natomiast aranżacja wnętrz daje mi poczucie spełnienia i bycia na właściwym miejscumówi Sandra Grancaris-Stężały.

Dotychczasowe realizacje inwestorki zaowocowały współpracą z Pawłem Albrechtem przy aranżacji siedziby Albrecht International oraz kilku prywatnych nieruchomości.

„Zawsze patrzę na efekty i doceniam profesjonalizm. Do współpracy potrzebne są przede wszystkim odpowiednie cechy charakteru, które Sandra z pewnością posiada. Solidność i terminowość to jedne z najważniejszych wartości, których niestety często na rynku brakujepodkreśla Paweł Albrecht, CEO Albrecht International.

Sandra specjalizuje się w projektowaniu gotowców inwestycyjnych, mieszkań w wysokim standardzie, a w ostatnim czasie podjęła się również przygotowania domów letniskowych.

Harmonia i porządek pozostały w życiu Sandry do dzisiaj. Jak sama podkreśla, czysty umysł jest podstawą do wszelkich działań. W nieruchomościach mogła rozwinąć skrzydła poprzez zamiłowania do malowania, rysunku oraz projektowania przestrzeni.

Droga zawodowa

Zanim Sandra trafiła do świata nieruchomości, zdobywała doświadczenie w różnych branżach. Z wykształcenia jest fizjoterapeutką, z zamiłowania artystką, a prywatnie również sportowcem-amatorem.

Na początku swojej drogi zawodowej podjęła pracę biurową na etacie. Poświęciła kilka lat na zdobywanie doświadczenia w dziedzinach prawa, księgowości, rachunkowości oraz zarządzania zespołami. Te umiejętności procentują do dzisiaj.

Regularnie uczestniczy także w branżowych szkoleniach, warsztatach Albrecht International oraz Akademiach SourcinguTM.

Jako wspólniczka Mariusza Stężały, posiada szeroką wiedzę na temat inwestowania, nieruchomości, kwater pracowniczych, remontów, podnajmu, gotowców inwestycyjnych i skalowania biznesu.

Prowadzi wszystkie działania administracyjne dotyczące wspólnych inwestycji, a także projektuje wszystkie firmowe realizacje. Razem tworzą zgrany duet w biznesie. Historię Mariusza Stężały można przeczytać tutaj.

Home staging, czyli co?

Home staging to ulubiona dziedzina inwestorki, ale na czym ona polega? Można ją definiować jako zespół działań, który przygotowuje nieruchomość do sprzedaży bądź wynajmu. Jest połączeniem projektowania, aranżacji i dekoracji wnętrz. Wymaga wyczucia stylu, świadomości trendów i znajomości zasad architektury.

Jest kilka powodów, dla których home staging cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. Jaki jest jego cel?

 • Wzrost zainteresowania wśród osób poszukujących podobnej nieruchomości
 • Podniesienie atrakcyjności nieruchomości dla potencjalnych nabywców
 • Przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości
 • Uzyskanie jak najwyższej ceny końcowej
 • Zmiana charakteru wnętrza z indywidualnego na uniwersalny

Mit: Home staging jest drogi

Sandra Grancaris-Stężały chce obalić mit, że home staging to bardzo droga usługa, która obciąża budżet. Inwestorka uważa, że jest wręcz odwrotnie.

Często dzięki dodatkom i niewielkim zmianom można sprzedać lub wynająć mieszkanie drożej, niż zakładaliśmy! Wielu osobom wydaje się, że home staging to kosztowny i czasochłonny proces, który wymaga zakupu drogiego wyposażenia. Nic bardziej mylnego! To szybka oraz niskobudżetowa usługa. Tym właśnie różni się od pełnej aranżacji czy generalnego remontu” – podkreśla home stagerka.

Na etapie wykańczania mieszkania istotna jest umiejętność łączenia struktur, kolorów, materiałów, a także wiedza nt. odpowiedniego ustawienia mebli. Sandra podkreśla, że nie powinniśmy zdawać się w tej kwestii na przypadek.

„Zgłosiła się do mnie para, która miała problemy ze snem. Małżonkowie brali pod uwagę zarówno powody medyczne, jak i te związane z przepływem energii. W ich przypadku nie było potrzeby przebudowy nieruchomości. Przeanalizowałam jak mieszkają i zaproponowałam przestawienie lustra, które było ustawione naprzeciwko łóżka. Aby sen był spokojny, lepiej ustawić je w taki sposób, by w tafli nie odbijały się sylwetki śpiących osób. To była mała zmiana, a wpłynęła na ich komfort życia”.

 Sandra odpowiadała także m.in. za projekt i aranżację nieruchomości Mateusza Jadacha. Szczegóły projektu i zdjęcia można zobaczyć w artykule ilustrującym historię tego inwestora, klikając tutaj.

 

Edukacja finansowa

Wiedza praktyczna jest bezcenna, jednocześnie pierwsze kroki w działalności inwestycyjnej warto stawiać po przyswojeniu teorii.

Sandra Grancaris-Stężały od wielu lat interesowała się nieruchomościami i chciała związać z nimi przyszłość, ale na początku nie miała odpowiedniej wiedzy jak to zrobić. Zaczęła szukać informacji w książkach dostępnych na polskim rynku.

Poznała podstawy to przyszedł czas na praktykę. Inwestorka wraz ze wspólnikiem zaczęli brać udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Zależało im, aby poznać jak najwięcej osób z branży, więc pojawiali się na spotkaniach u większości szkoleniowców. W tamtym okresie poświęcali na networking większość wolnego czasu.

Akademia SourcinguTM i spotkania networkingowe były podstawą gromadzenia wiedzy i doświadczeń.  To nasz niezbędnik do nawiązywania współpracy, budowania relacji oraz sieci kontaktów. Wtedy rozwinęliśmy skrzydła i braliśmy również udział w szkoleniach zewnętrznych, gdzie doskonaliliśmy umiejętności sprzedażowe” – zdradza Wrocławianka.

Wspólnicy zgodnie uważają, że pozyskaną wówczas wiedzę do dzisiaj wdrażają w życiu codziennym i biznesie.

Fot. Michał Popowicz

Metamorfoza mieszkania

Właściciel wrocławskiej nieruchomości przez blisko 2 lata miał problem ze sprzedażą mieszkania o powierzchni 47m2. Zwrócił się do Sandry i Marusza z prośbą o profesjonalne przygotowanie lokalu do sprzedaży. Inwestorka szybko dostrzegła ukryty potencjał nieruchomości i postawiła na home staging. Dzięki temu mieszkanie zyskało nowy wygląd, właściciel uniknął dużych kosztów, a na mieszkaniu zarobił aż o 47 tys. zł więcej, niż pierwotnie przewidywał.

tabelka z danymi nieruchomości we Wrocławiu

Zakres prac:

 • Usunięcie wszystkich rzeczy, które psuły wizerunek mieszkania tj. meble z pokoju, sypialni i korytarza. Pozostał jedynie aneks kuchenny z AGD, ponieważ był w bardzo dobrym stanie
 • Odświeżenie i przemalowanie ścian na kolor biały w pokojach oraz na korytarzu (wcześniej ściany odstraszały pstrokatymi barwami)
 • Wstawienie nowych drzwi w miejsce łuku drzwiowego
 • Przekształcenie dawnej kuchni w pokój (efekt: uzyskanie dodatkowego pomieszczenia z funkcją spania)
 • Przeniesienie kuchni do dużego pokoju i stworzenie tzw. salonu z aneksem kuchennym
 • Położenie płytek nad blatami w aneksie kuchennym i wyczyszczenie mebli
 • Budowa podwieszanego sufitu w kształcie litery „L” nad aneksem kuchennym
 • Dokładne sprzątanie łazienki, czyszczenie armatury i urządzeń sanitarnych
 • Sprzątanie pozostałych pomieszczeń, mycie okien oraz balkonu
 • Kupno dodatków i akcesoriów do udekorowania pomieszczeń
 • Zawieszenie nowych obrazków na ścianach, ułożenie kwiatów i dodatków w pomieszczeniach
 • Zlecenie fotografowi profesjonalnej sesji zdjęciowej nieruchomości

 

Efekty metamorfozy poprzez home staging:

 • Duża kawalerka z osobną sypialnią zamieniła się w mieszkanie z dwoma pokojami oraz salonem z aneksem kuchennym
 • Zmiana grupy docelowej: wcześniej mieszkanie nadawało się dla singla lub pary, natomiast po metamorfozie nadaje się do zamieszkania przez małżeństwo albo rodzinę z dziećmi
 • Poprawiony wygląd mieszkania
 • Wygenerowanie dodatkowego zysku dla właściciela na transakcji sprzedaży

Nie samą pracą… czyli sport, joga i sztuka

Home stagerka uwielbia swoją pracę, jednocześnie dba o zachowanie zdrowego balansu w życiu. W wolnym czasie uprawia jogę, medytuje, rozwija się pod względem energetycznym i duchowym.

Funkcjonowanie w zgodzie ze sobą to istotna kwestia w zachowaniu wewnętrznego spokoju, który jest niezbędny również w inwestowaniu. Regularne ćwiczenia pozwalają oczyścić umysł i zaktywizować ciało. Sandra praktykuje je regularnie.

Zwraca także dużą uwagę na zdrową dietę, suplementację oraz dobór naturalnych składników podczas przygotowywania posiłków, oraz wyboru kosmetyków.

Fot. Archiwum prywatne Sandra Grancaris-Stężały

Dużym relaksem dla Sandry Grancaris-Stężały jest sztuka. Od dziecka towarzyszy jej malowanie oraz rysowanie, które z biegiem lat przekształciło się w profesjonalne projekty.

„Już jako mała dziewczynka lubiłam aranżacje wnętrz, a nauczycielki z zajęć plastycznych chwaliły mnie za bardzo dobre poczucie estetyki i wyobraźnię przestrzenną. Nawet w domku dla lalek ciągle tworzyłam nowe kombinacje i przestawiałam kolorowe mebelki. Lubiłam rozrysowywać swoje pomysły.”

Inspiracje ze świata

Inwestorka lubi inspirować się obcymi kulturami i podglądać zwyczaje mieszkańców innych krajów. Podróże traktuje jak swoją ogromną pasję.

Zawsze lubiłam zwiedzać, a czas izolacji związanej z pandemią koronawirusa tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że jest to dla mnie bardzo ważne. Zwiedziłam już dużą część świata, natomiast ciągle czuję niedosyt i pragnę więcej. Chcę poznawać nowe miejsca, jednocześnie powrót do destynacji, w których już byłam również jest dla mnie ciekawy, bo zawsze mogę odkryć te kraje na nowo i poznać kolejne ciekawe osoby”.

 

Kontakt

Osoby, które chcą porozmawiać z Sandrą Grancaris-Stężały o inwestowaniu, potrzebują konsultacji lub szukają profesjonalisty do stworzenia projektu/home stagingu, mogą skontaktować się z inwestorką telefonicznie lub mailowo:

Tel: 727 935 591

Email: [email protected]