Jak zacząłbym zarabiać pieniądze od zera, gdybym stracił wszystko?

Jak automatyzować swój biznes, aby mieć więcej czasu i więcej pieniędzy?

W tym odcinku kontynuuję odpowiedzi na Wasze pytania. Serdecznie zachęcam do zostawiania swoich uwag oraz pytań w komentarzach – będziemy z nich korzystać do ulepszenia naszego kanału.

Oczywiście mówienie o tym, że doszedłem do wszystkiego sam to wielkie nieporozumienie.

Mówiąc to mam na myśli to, że nie otrzymałem finansowego wsparcia i sam musiałem wypracować swoje ścieżki.

Wszystko co mam, zawdzięczam ludziom, których na swojej drodze poznałem i razem z nimi zarabiałem pieniądze i rozwijałem się w biznesie.

PS: Do zarządzania firmą używamy programu ClickUp: https://clickup.com?fp_ref=yhvv0

Link do 1 części Q&A: https://youtu.be/c7tEUk8gOik

0:00 – Wstęp
0:40 – Sposoby na automatyzacje biznesu.
2:49 – Jak zacząłbym od zera?
6:09 – Jak inwestować w małych miastach?
9:43 – Jak badać swoją grupę odbiorców?
11:35 – Prośba

Jak wyjść z etatu? – jedyna opcja na wyjście wyścigu szczurów jest zaprzestanie sprzedaży czasu za pieniądze. Jeżeli pracujesz na etacie możesz po pracy zająć się np flipami. Kiedy rozwiniesz swój biznes, zajmiesz się nim w pełnym wymiarze godzin. Czasem trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

Jak się reklamować? – najlepiej działa wideo i audio, czyli to, co da się nagrać raz. Dzięki temu można docierać do wszystkich całą dobę bez każdorazowego angażowania czasu. Przez to będziesz ściągał ruch na swoją stronę i będziesz sprzedawał swoje produkty czy usługi.

Co byś zrobił gdybyś zbankrutował? Jeżeli Paweł miałby znów 20 lat, nie miałby kontaktów i możliwości, to znalazłby osobę w internecie, która mu się najbardziej podoba pod względem zarabiania pieniędzy i zrobił wszystko, co możliwe, aby ta osoba zleciła mu jakieś zadanie, po to, aby chociaż podpatrzeć co ta osoba robi.

Jaki wpływ ma twój partner życiowy? Jeżeli Twój partner nie jest biznesowy. Jest to osoba, która Cię nie wspiera i ciągnie Cię w dół, to nic z tego nie będzie.

Co Cię najbardziej ograniczało? – przejmowanie się sprawami, które nie mają znaczenia na samym początku. Są to np. kolory firmowe, logo wizytówki czy strona internetowa. Najważniejsza, rzecz to wygenerowanie sprzedaży, a kiedy będziesz już mógł sprzedać komuś swój produkt, wtedy otworzysz działalność. Najpierw sprzedajesz potem zajmujesz się resztą zadań.

Kolejnym ograniczeniem było przejmowanie się kwestiami związanymi z zusem czy urzędem skarbowym. Często są to rzeczy, za które nie idzie się do więzienia. Od początku firmy działamy legalnie. Natomiast prawo w Polsce jest tak skonstruowane, że można popełnić jakiś błąd. Wszystko da się wyjaśnić, są określone kary, cenniki. więc nie trzeba się tym tak bardzo przejmować.

Skąd czerpałeś inspiracje i motywacje ? Paweł czytał bardzo dużo książek, w szczególności Briana Tracy, robił wszystko to, co ten człowiek powiedział, dzięki temu jest w miejscu, w którym jest.

Do jakiej szkoły uczęszczałeś? Uniwersytety nie są stworzone do tego, żeby uczyć ludzi tego, jak zarabiać pieniądze. Nawet te ekonomiczne. Jest uczelnia , którą poleca Paweł. Powinieneś uczyć się jak najwięcej na własną rękę. Jest to Asbiro gdzie wykładają praktycy biznesu.