Podział odcinka:

0:00 – Wstęp
0:59 – 1️⃣ Po co mi mentor?
4:04 – 2️⃣ Jakiego mentora wybrać?
4:56 – 3️⃣ Gdzie szukać mentora?
10:39 – 4️⃣ Jak przekonać mentora do pomocy?
16:27 – 5️⃣ Jak ja szukałem swojego mentora?
24:18 – 6️⃣ Kto jest moim mentorem?

Po co mi mentor? Działając samodzielnie nie jesteśmy w stanie zajść tak daleko jak przy osobie, która będzie nam pokazywał jak zrobić coś dobrze. Możemy być dalej niż konkurencja, wtedy kiedy wdrożymy metody, które z powodzeniem sprawdzają się u kogoś innego, z kogo bierzemy przykład. Mentor może podpowiedzieć nam, w jaki sposób wystartować lub optymalizować swoje działania.  Mentor jest niezwykle istotny przy naszym starcie od osoby, która robi reasarch do osoby, która zarabia pieniądze.  Dzięki mentorowi nie popełnisz głupich błędów, które popełnia większość osób na początku swojej drogi.

Jakiego mentora wybrać?  Słuchaj osób wyłącznie takich, które mają to co ty chcesz mieć. Jeżeli chcesz być przedsiębiorcą odnoszącym sukcesy, to musisz słuchać przedsiębiorców odnoszących sukcesy. Jeżeli będziesz słuchał osób, które zarabiają tle co ty bądź mniej to nie doprowadzi Cię to do niczego dobrego

Gdzie szukać mentora? Paweł dzieli mentorów na trzy grupy:

  1. Mentorzy Internetowi – to takie osoby, do których nie masz bezpośredniego dostępu. Mamy natomiast dostęp do publikacji, książek,  nagrań czy płatnych kursów takich osób.
  2. Mentor rzeczywisty – mam do kogoś maila, telefon, spotykamy się. To jest osoba, która pomaga najwięcej.  Warto, żeby ta osoba była Twoim wspólnikiem. Nie musi to być o wiele bogatsza osoba od Ciebie. Powinna to być osoba, od której możesz się czegoś nauczyć.
  3. Społeczność, w której przebywamy – 5 naszych znajomych to wypadkowa tego ile zarabiamy, jaką mamy wagę, gdzie jeździmy na wakacje, ile zarabiamy…

Jak przekonać mentora do pomocy? Po pierwsze wiedza jest produktem, za który można zapłacić. Można zapłacić za czas mentora, zapytać się go ile kosztuje godzina jego konsultacji. Szukasz takiej osoby np. przez społeczność która rozwija się wokół branży, która Cię interesuje i wybierasz tę osobę, która do ciebie przemawia i odnosi sukcesy.

Inny sposób to zaprzyjaźnić się z daną społecznością i pojechać z nimi na jakiś wyjazd. Jeżeli zbudujesz z takimi osobami relacje, to możesz zadzwonić do kogoś i po prostu się zapytać.

Jak ja szukałem swojego mentora? Paweł w trakcie studiów organizował spotkania z przedsiębiorcami. Część z nich odegrała w jego karierze rolę mentora. Zapytaj osobę, od której chcesz się, co możesz dla niej zrobić, aby zarobiła więcej lub zaoszczędziła czas.

Kto jest moim mentorem?  Mentor internetowy – Brian Tracy – Paweł przeczytał jego wszystkie książki, był na wystąpieniach w Polsce i odbył kursy wideo.

Mentor rzeczywisty – Ludzie, których Paweł spotykał na swojej drodze. Poznał ich na spotkaniach networking owych. Paweł nie wyobraża sobie, że byłby w miejscu, w którym jest, gdyby nie oni.

Społecznośći – Paweł robi wszystko, żeby otaczać się wśród ludzi, od których może czerpać wiedz.

Zobacz listę TOP 30 książek na stronie
🛒
https://www.pawelalbrecht.com/sklep

⚡️ Subskrybuj kanał YouTube:
https://goo.gl/QiBtRP

⚡️ Obserwuj nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/inwestowanie…

⚡️ Dołącz do grupy Nieruchomości na Facebooku,
https://www.facebook.com/groups/50746… (ponad 11.000 osób)

⚡️ Sprawdź nasz Instagram:
https://www.instagram.com/albrecht_in…

Masz pytanie dotyczące eventów oraz kursów online? Jesteśmy do dyspozycji:
🔎 [email protected]

Jeżeli chciałbyś kupić książkę Doktryna jokości, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Prosimy, abyście pamiętali, że nasza działalność ma Wam pomóc przede wszystkim zarabiać pieniądze, aby móc spełniać się osobiście.

Zdajemy sobie sprawę natomiast, że pieniądze nie są najważniejsze.

Żyjemy jednak w czasach, w których technologia poszła mocno do przodu i aby nadążyć za zmieniającym światem, należy uzbroić się w narzędzia w postaci umiejętności i zasobów materialnych.

Jeżeli się z nami zgadzasz, to dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami. Nigdy nie jest za późno.

Pamiętajcie To jest tak proste jak to.

Mottem naszej firmy jest „celem edukacji nie jest wiedza, lecz czyn” (Herbert Spenser) – także zacznij od razu!

Do zobaczenia na spotkaniach networkingowych!

Pozdrawiamy,
Zespół Albrecht International