Dlaczego oszczędzanie jest bez sensu? Jak zarządzać własnymi pieniędzmi, aby zarabiać więcej?
*W odcinku na planszy mamy błąd w grafice (słowo sourcing) więc plus dla spostrzegawczych i paliwo dla hejterów. Postanowiliśmy nie ściągać już tego odcinka, więc jest jak jest 🙂

Podział odcinka:
0:00 – Wstęp
0:57 – 1️⃣ Zarabiaj, zamiast oszczędzać
2:35 – 2️⃣ Dobry kredyt, zły kredyt
4:44 – 3️⃣ Wymieniaj czas na pieniądze
8:08 – 4️⃣ Inwestuj w jakość
10:35 – 5️⃣ Podsumowanie
11:56 – 6️⃣ Wiedza

 

Wiele osób będących na początku swojej dogi, zamiast skupiać się na zarabianiu pieniędzy, skupia się na ich oszczędzaniu.  Dla tego w tym odcinku Paweł omawia zarządzanie własnymi pieniędzmi.

Należy skupić się na zarabianiu pieniędzy, a nie na ich oszczędzaniu. Jeżeli pojedziesz po ryż  tańszy o 20 gr do marketu na drugim końcu miasta to nie zaoszczędzisz tych 20gr a zmarnujesz dwie godziny życia. Jeżeli nie wiesz jak zamienić swój czas na duże pieniądze, to wyłączenie, czy zmniejszenie różnych abonamentów ma sens. Natomiast zarabianie pieniędzy bierze się z zarabiania, a nie z tego, że oszczędzamy.

Większość osób, które nie mają przedsiebiorczego zaplecza, uważają, że kredyt jest zły. Jeżeli chcesz wziąć kredyt na mieszkanie na wynajem i kupisz je w dobrej lokalizacji, standardzie i cenie to takie mieszkanie przynosi więcej z najmu niż rata kredytu.

Są kredyty dobre i złe. Jeżeli chcesz kupić drogi samochód i mieć 7 tys. złotych tylko po to, żeby spełnić swoje marzenie, to jest to zły kredyt. Bo za wartość takiego samochodu można kupić dwie kawalerki i za górkę która zostaje po kredycie wynająć niższej klasy samochód.

Najgorsze co można zrobić z pieniędzmi to po prostu je wydać. Zarządzanie naszymi pieniędzmi powinno wyglądać tak, że za zarobione pieniądze, kupujesz tylko te rzeczy, które oszczędzają Twój czas.

Inwestuj w jakość – jeżeli kupujesz jakieś przedmioty to takie, których nie trzeba co chwilę wymieniać, lepiej dopłacić kilkanaście procent i mieć spokój na dłużej.

Jeżeli będziesz skupiać się na oszczędzaniu, to cały czas i energie tracisz na oszczędzanie. Na przykład kiedy będziesz sprzątał sam, to tracisz czas do momentu, aż nie znajdziesz czegoś, co będziesz mógł robić w tym czasie, kiedy ktoś inny będzie sprzątał Twoje mieszkanie,  Ty wtedy zarobisz więcej, niż wydasz na tę usługę.

Linki do książek z odcinka:
📘 Jedna rzecz
📘 Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

Chcesz się dowiedzieć więcej o Akademii Sourcingu™? Kliknij w link poniżej:
https://pawelalbrecht.com/akademiasourcingu/

Zobacz listę TOP 30 książek na stronie
🛒
https://www.pawelalbrecht.com/sklep

⚡️ Subskrybuj kanał YouTube:
https://goo.gl/QiBtRP

⚡️ Obserwuj nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/inwestowanie…

⚡️ Dołącz do grupy Nieruchomości na Facebooku,
https://www.facebook.com/groups/50746… (ponad 11.000 osób)

⚡️ Sprawdź nasz Instagram:
https://www.instagram.com/albrecht_in…

Masz pytanie dotyczące eventów oraz kursów online? Jesteśmy do dyspozycji:
🔎 [email protected]

Uprzejmie prosimy, abyście pamiętali, że nasza działalność ma Wam pomóc przede wszystkim zarabiać pieniądze, aby móc spełniać się osobiście.

Zdajemy sobie sprawę natomiast, że pieniądze nie są najważniejsze.

Żyjemy jednak w czasach, w których technologia poszła mocno do przodu i aby nadążyć za zmieniającym światem, należy uzbroić się w narzędzia w postaci umiejętności i zasobów materialnych.

Jeżeli się z nami zgadzasz, to dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami. Nigdy nie jest za późno.

Pamiętajcie To jest tak proste jak to.

Mottem naszej firmy jest „celem edukacji nie jest wiedza, lecz czyn” (Herbert Spenser) – także zacznij od razu!

Do zobaczenia na spotkaniach networkingowych!

Pozdrawiamy,
Zespół Albrecht International