Zdolność kredytowa to podstawa do tego, aby bank mógł stwierdzić czy jesteśmy wypłacalni. Bank weryfikując naszą zdolność kredytową, sprawdza to, czy stać nas na spłatę kredytu.

Jeżeli masz umowę o pracę z wysokim wynagrodzeniem, to możesz otrzymać kredyt. Natomiast jeżeli masz nieregularne dochody, umowę zlecenie/dzieło lub krótko prowadzisz działalność, wtedy Twoja zdolność kredytowa jest niższa. Kiedy twoja zdolność jest niższa wtedy kredyt, jakiego udzieli Ci bank, jest niższy. Może się również zdarzyć, że taki kredyt nie zostanie CI udzielony.

Jeżeli zarabiasz np. 200000, to kupujesz mieszkanie za gotówkę. Jeżeli Twój kapitał nie jest wystarczający, to kupujesz mieszkanie na kredyt hipoteczny, żeby za 20-30 lat mieć wygenerowany majątek.

Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania na kredyt, z przeznaczeniem na wynajem to trzeba zadbać o to, aby to mieszkanie się wynajmowało, czyli żeby było w odpowiedniej lokalizacji i w odpowiednim standardzie.

Jeżeli chcesz zbudować swoją zdolność kredytową, a pracujesz na umowie śmieciowej lub prowadzisz, krótko działalność to potrzebujesz podpisać umowę o pracę na czas nieokreślony z wysokim wynagrodzeniem, aby sobie taką zdolność zrobić. Przed pandemią 5000 zł netto to było około 500.000 zł zdolności kredytowej.

Pamiętaj o tym, aby zawsze kontaktować się z doradcą kredytowym, a nie z pracownikiem banku przy okienku. Doradca kredytowy ma dostęp do wielu banków i chce, żebyś był zadowolony, a pracownik banku zazwyczaj chce dostać swoją prowizję.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym doradcą kredytowym, który ogarnia nasze prywatne kredyty napisz proszę na [email protected] i w temacie wiadomości wpisz Kontakt do doradcy kredytowego.

Linki do książek z odcinka:
📘 Inflacja

Zobacz listę TOP 30 książek na stronie
🛒
https://www.pawelalbrecht.com/sklep

⚡️ Subskrybuj kanał YouTube:
https://goo.gl/QiBtRP

⚡️ Obserwuj nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/inwestowanie…

⚡️ Dołącz do grupy Nieruchomości na Facebooku,
https://www.facebook.com/groups/50746… (ponad 11.000 osób)

⚡️ Sprawdź nasz Instagram:
https://www.instagram.com/albrecht_in…

Masz pytanie dotyczące eventów oraz kursów online? Jesteśmy do dyspozycji:
🔎 [email protected]

Uprzejmie prosimy, abyście pamiętali, że nasza działalność ma Wam pomóc przede wszystkim zarabiać pieniądze, aby móc spełniać się osobiście.

Zdajemy sobie sprawę natomiast, że pieniądze nie są najważniejsze.

Żyjemy jednak w czasach, w których technologia poszła mocno do przodu i aby nadążyć za zmieniającym światem, należy uzbroić się w narzędzia w postaci umiejętności i zasobów materialnych.

Jeżeli się z nami zgadzasz, to dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami. Nigdy nie jest za późno.

Pamiętajcie To jest tak proste jak to.

Mottem naszej firmy jest „celem edukacji nie jest wiedza, lecz czyn” (Herbert Spenser) – także zacznij od razu!

Do zobaczenia na spotkaniach networkingowych!

Pozdrawiamy,
Zespół Albrecht International