Fot. Archiwum prywatne Artura

Wstęp

Nazywam się Artur. Od 5 lat jestem doradcą finansowym, pracuję i mieszkam w Warszawie. Inwestycjami interesuję się od najmłodszych lat – początkowo była to giełda, zaś nieruchomościami zainteresowałem się w 2010 roku i zacząłem poszerzać swoją wiedzę.

Pierwszą nieruchomość kupiłem w 2011 roku – mieszkanie w którym mieszkam, zaś inwestycyjną w 2012 roku. Moja strategia skupiona jest na inwestycjach kapitałowych, czyli obrocie nieruchomościami, jednak jeśli wymaga tego sytuacja nieruchomość do czasu sprzedaży może być wynajmowana. Budowaniem portfela mieszkań na wynajem, aby osiągać stały miesięczny dochód, zajmę się mając odpowiednio większy kapitał.

Fot. Archiwum prywatne Artura

Okazja inwestycyjna

Okazję polecił mi mój znajomy, który nie był w stanie samodzielnie zrealizować inwestycji oraz brakowało mu wiedzy jak do niej podejść. Problemy były dwa: nieruchomość w kiepskim stanie i w teorii wymagająca remontu oraz najemca, który sprawiał problemy. Mieszkanie zostało kupione za gotówkę od właściciela.

W mieszkaniu rozważałem wykonanie remontu, aby móc zarobić więcej. Jednakże wymagałoby to dodatkowego angażowania czasu w projekt, zaś zyski niekoniecznie by to zrekompensowały. Zdecydowałem się na sprzedaż, opróżniając mieszkanie ze wszystkich rzeczy. Dzięki atrakcyjnej cenie – pierwszy klient oglądający kupił nieruchomość.

Warto przemyśleć jakie możliwości daje konkretne mieszkanie i przede wszystkim – okazje warto wykorzystać, nawet jeśli nie są zlokalizowane w miejscu Naszego zamieszkania.

Parametry zakupionego mieszkania

Kraj Polska
Miasto Łódź
Lokalizacja ul. Gdańska
Typ nieruchomości Kamienica
Stan techniczny do generalnego remontu
Piętro 2
Metraż 30,42 m2
Układ 1 pokój
Cena zakupu nieruchomości 50 000 zł
Koszty okołozakupowe 4 000 zł
Koszt remontu 0 zł
Kwota sprzedaży 73 000 zł
Zysk ze sprzedaży 19 000 zł ( przed opodatkowaniem )

*Wywiad przeprowadzony w lipcu 2016 roku.