Człowiek uczy się całe życie i choć najcenniejsze lekcje wyciągamy z własnych błędów, warto co jakiś czas sięgnąć po wiedzę tych, którzy mieli okazję popełnić ich w życiu dużo, dużo więcej. Książka to medium, pozwalające nierzadko zajrzeć do głowy autora i poznać jego tok myślenia oraz wnioski, wyciągnięte z trafnych i zupełnie chybionych decyzji w biznesie, relacjach i życiu prywatnym.

Dziś zapytaliśmy Bartosza Derkacza, współzałożyciela Botlandu o trzy książki, które jego zdaniem warto przeczytać w poszukiwaniu cennej wiedzy, która znacząco może wpłynąć na rozwój zarówno na polu biznesowym, jak i personalnym.

1. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie

Jest to jeden z największych bestsellerów w historii, od którego wielu ludzi zaczyna przygodę z rozwojem osobistym i zmianami w życiu na lepsze. Książka Dale’a Carnegie to ponadczasowe dzieło pokazujące, jak stać się osobą lubianą, nawet w pozornie nieprzyjaznym otoczeniu. Co ważne, Carnegie operuje wyłącznie na prawdziwych przykładach, zaczerpniętych z historii ludzi, dla których skuteczna komunikacja nie ma tajemnic. Nie ma tu ani wodolejstwa, ani suchej teorii bez pokrycia. Choć “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” ma już ponad 80 lat, nadal pozostaje aktualne, tłumacząc przede wszystkim, jak zrozumieć zachowanie innych ludzi, by później wpłynąć później na nie swoim własnym.

 

2. Jednominutowy Menedżer spotyka małpę – Ken Blanchard, William Oncken Jr., Hal Burrows

“Jednominutowy Menedżer” to prawdopodobnie najpopularniejsza seria w historii publikacji o zarządzaniu i produktywności. Na zaledwie 124 stronach znajdziecie wiedzę, która może całkowicie zmienić to, jak podchodzicie do pracy własnej, outsourcingu i organizacji zespołu. W “Jednominutowym Menadżerze spotykającym małpę” znajdziecie porady trzech największych specjalistów w dziedzinie literatury biznesowej, którzy w prosty i przystępny sposób pokazują, jak zapanować nad chaosem pracy w zespole i maksymalnie wykorzystać potencjał wszystkich jego członków. To wszystko w sposób, który uwalnia menedżera od rozwiązywania problemów innych i przejmowania odpowiedzialności za zadania, które ktoś inny może wykonać lepiej.

3. Nawyki warte miliony – Brian Tracy

Ostatnią pozycją polecaną przez współzałożyciela sklepu elektronicznego botland.com.pl są “Nawyki warte miliony” Briana Tracy. Co w nich znajdziecie? Konkretny i co najważniejsze sprawdzony sposób na zwiększenie swojej produktywności i zmianę podejścia do wykonywania zadań tak, aby osiągać zamierzone cele i całkowicie wyeliminować prokrastynację. W swojej książce Tracy krok po kroku pokazuje, jak pozbyć się szkodliwych nawyków i zbudować te, które przyniosą Ci lepsze zdrowie, poprawią relacje z bliskimi i pozwolą zyskać niezależność finansową potrzebną do realizacji marzeń. To bez wątpienia jedna z najważniejszych pozycji, którą powinien przeczytać każdy, kto chce coś w swoim życiu zmienić i nie wie, od czego zacząć. “Nawyki warte miliony” to świetny pierwszy krok, który poszerza horyzonty i pozwala dostrzec, jak wiele zależy od rzeczy, które na co dzień bagatelizujemy.