W tym poście wyjaśnimy:

  • główne różnice pomiędzy planami ClickUp,
  • jaki plan ClickUp jest najlepszy dla osób początkujących,
  • dlaczego powinieneś (lub nie) zmienić plan na inny niż darmowy
  • który plan wybrać dla użytku prywatnego, małych i dużych zespołów korzystających z ClickUp.

CZTERY PLANY CLICKUP

Dostępne są 4 główne plany ClickUp:

 1. Plan Darmowy
 2. Plan Biznes
 3. Plan Biznes Plus
 4. Plan Korporacyjny

Jeżeli nie jesteś pewien, który plan jest odpowiedni dla Ciebie, na początek wybierz plan darmowy, a następnie w miarę wzrostu zapotrzebowania na funkcje i pojemność ClickUp możesz przejść do planu wyższego.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy Ty i Twój zespół potrzebujecie podwyższonych ustawień bezpieczeństwa, które są dostępne tylko w wyższych planach płatnych.

Przeanalizujmy zatem funkcje oraz ograniczenia każdego z planów:

CZY DARMOWY PLAN CLICKUP JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI ?

Plan Darmowy w ClickUp jest zaskakująco hojny, jeśli chodzi o funkcje.

Masz dostęp do nieograniczonej liczby zadań, członków i do 100 GB pamięci masowej.

Jest jednak kilka minusów:

Plan darmowy umożliwia tylko 100 użyć — łącznie. Dotyczy to wszystkich dostępnych funkcji. Więc jeśli użyjesz pól niestandardowych, Dashboardów lub innych funkcji ClickUp — nawet tylko na sekundę — to liczy się to do 100 użyć.

Nie masz możliwości ograniczenia uprawnień dla użytkowników do „tylko do komentowania” lub „tylko do przeglądania”, jak w innych planach.

Przyszłe zadania powtarzające się nie są widoczne w kalendarzu. Jeśli więc masz jakieś zadania cykliczne, nie będziesz w stanie zobaczyć żadnych terminów poza tymi, które faktycznie mają być wykonane w najbliższym czasie.

Integracja z bazą plików nie jest dostępna w planie darmowym, a baza plików w ClickUp w tym planie jest ograniczona.

W płatnych planach możesz zintegrować narzędzia takie jak Dropbox lub Google Drive, aby nie wykorzystywać przydzielonej Ci ilości pamięci. Jednak w Planie Darmowym te integracje nie są dostępne.

Może to spowodować, że użytkownicy Planu Darmowego będą kuszeni, aby po prostu przesyłać pliki bezpośrednio na swoje konto ClickUp, co wiąże się z ryzykiem przekroczenia limitu pamięci.

Dlatego jako obejście tego problemu sugerujemy łączenie plików z Dropbox lub innego zewnętrznego narzędzia, którego używasz, aby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń dyskową.

CZY BIZNES PLAN CLICKUP JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI?

Plan Biznes, choć nadal nieco ograniczony, oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczony widok listy, tablicy i kalendarza, nieograniczone integracje i nieograniczone pulpity nawigacyjne.

Pozwala również na gości i zmiany w uprawnieniach oraz daje dostęp do celów, portfeli i pól niestandardowych. To duży skok w porównaniu z ograniczeniami, jakie mamy w Planie Darmowym!

Jest jednak kilka ograniczeń, o których należy pamiętać:

  • Eksport niestandardowy. W Planie Biznes masz do dyspozycji tylko 5 niestandardowych eksportów, tak jak w Planie Darmowym.
  • Ograniczone widżety. W tym planie masz nieograniczoną liczbę widgetów, ale nie masz dostępu do wszystkich widgetów dostępnych w ClickUp.
  • Widok aktywności, Widok osi czasu i Widok obciążenia pracą nie są dostępne w Planie Biznes.

 

Jeśli więc przewidujesz, że Ty lub Twój zespół będziecie chcieli korzystać z tych widoków, może to być powód do przejścia na wyższy plan.

Mimo że możesz korzystać ze Sprintów w tym planie, to nie masz dostępu do Punktów Sprintu i innych funkcji raportowania związanych ze Sprintami.

CZY PLAN BIZNES PLUS JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI?

Następnie mamy Plan Biznes Plus, którego nazwa jest trafna, ponieważ jeśli jest jakaś grupa użytkowników, która najczęściej korzysta z tego planu, to są to większe firmy i korporacje.

W tym planie ClickUp jest pozbawiony wielu ograniczeń. Na przykład, plan Biznes Plus daje Ci dostęp do wszystkich widgetów.

Plusy:

Kalkulacje
Wykres liniowy
Wykres słupkowy
Wykres kołowy
Wykres baterii
Wszystkie widżety Sprint
Tagi w czasie (wersja wykresu liniowego)
Priorytety w czasie (wersja wykresu liniowego)
Timesheet

Minusy:

  • Ograniczone możliwości dostosowywania widoku nakład pracy.
  • Możliwość dostosowania sposobu grupowania elementów i uwzględniania wydajności jest ograniczona w planie Biznes Plus. Zatem użytkownik planu Biznes Plus może grupować obciążenie pracą tylko według odbiorców w domyślnym formatowaniu.
  • Szybkie logowanie jest ograniczone do Google. Szybkie logowanie polega na tym, że nie musisz tworzyć własnego, unikalnego loginu, a zamiast tego możesz użyć loginu, który już posiadasz do czegoś innego, np. Google lub Microsoft i użyć tego samego hasła i loginu do ClickUp. To świetny dodatek! Jednak Biznes Plus Plan ClickUp nie integruje możliwości jednokrotnego logowania z Microsoft.
  • Limity automatyzacji. W ramach planu Biznes Plus użytkownik ma ograniczenie do 10 000 automatyzacji, co jest bardzo dużą liczbą! Widzimy jednak, że zespoły wykorzystują je dość szybko. Masz możliwość zakupu Automatyzacji bezpośrednio przez ClickUp.

 

PAMIĘTAJ, ŻE PŁACISZ TYLKO ZA JEDNEGO UŻYTKOWNIKA (MEMBER)

Kiedy patrzysz na cenę ClickUp, może się ona wydawać trochę przytłaczająca, jeśli zakładasz, że każdy z Twojego zespołu będzie Cię teraz kosztował 5-9 dolarów miesięcznie za korzystanie z tego narzędzia.

Jednak dostęp dla gości w ClickUp jest bardzo hojny! Istnieją sprytne sposoby na to, jak rozdzielić poziomy dostępu, aby upewnić się, że wykorzystujesz limit miejsc dla gości, który przypada na jednego użytkownika.

CZY PLAN KORPORACYJNY CLICKUP JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI?

Plan Korporacyjny ClickUp to w zasadzie Plan Biznes Plus na sterydach. Jest kilka wyróżniających go cech, które sprawiają, że ma on status Korporacyjny:

   • Biała Etykieta. Biała etykieta to sytuacja, w której ClickUp „maskuje” swoją domenę i pozwala na Twój własny branding na interfejsie. Osobiście nie polecalibyśmy aktualizacji tylko dla tej funkcji, ponieważ… cóż… wymaga ona trochę pracy.
   • Dodatkowe opcje szybkiego logowania. W tym przypadku zespoły, które korzystają z usług Microsoftu, a nie Google, mogłyby odnieść pewne korzyści.
   • Dodatkowe uprawnienia. Miło jest, że można nieco lepiej zarządzać udostępnianiem publicznym w jednym miejscu, ale przyznajemy, że te dodatkowe uprawnienia nie są zbyt przydatne na co dzień. Nadal nie możemy ograniczyć możliwości edycji niektórych pól niestandardowych ani ograniczyć możliwości przeglądania niektórych części zadania przez rzeczywistych gości.

 

Kontakt z zespołem Clickup. W przypadku planu Enterprise możesz spodziewać się, że zostaniesz potraktowany jak klient PREMIUM i otrzymasz bezpośredni dostęp do zespołu ClickUp. Pomogą Ci oni we wdrożeniu i konfiguracji, zapewnią różne poziomy szkolenia w zależności od uzgodnionej stawki, a także wprowadzą dla Ciebie szablony. Otrzymasz bezpośredni kontakt, aby zadawać pytania i dyskutować.

Podsumowując: jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, pozostań przy Planie Darmowym i aktualizuj go, gdy stanie się oczywiste, że potrzebujesz którejś z funkcji wymienionych w płatnym planie powyżej.

Chcesz przetestować narzędzie ClickUp < kliknij w ten link.

A jeśli chciałbyś, abyśmy pomogli Tobie i Twojej firmie zorganizować procesy w Clickup to napisz na [email protected] lub zadzwoń na +48 727 901 414.