Fot. Archiwum prywatne Daniela

Wstęp

Mam na imię Daniel, mieszkam we Wrocławiu i tu inwestuję wraz z narzeczoną. Moja przygoda z nieruchomościami rozpoczęła się w 2016 roku, choć na początku miało to być tylko dodatkowe źródło dochodu.

W 2017 roku podjąłem decyzję, że chce moje życie podporządkować właśnie inwestowaniu w nieruchomości i tym zająć się na poważnie. Aktualnie zajmujemy się przygotowywaniem gotowców inwestycyjnych dla inwestorów, staramy się również budować portfel nieruchomości w podnajmie.

PS: Daniel jest Absolwentem Akademii Sourcingu™ oraz Warsztatu z Podnajmu.

 

Okazja inwestycyjna

Mieszkanie nabyłem z myślą o remoncie i sprzedaży dla rodziny. Już po zakupie zdecydowaliśmy się wraz z narzeczoną na zmianę strategii, ponieważ mieszkanie idealnie nadawało się do najmu na pokoje i przy sprzedaży z najemcami praktycznie podwajało zysk.

Nieruchomość została kupiona od znajomego rodziny, który wynajmował ją przez kilka lat, w końcu zdecydował się na sprzedaż. Ponieważ nieruchomość nie była wystawiona w internecie mogliśmy negocjować i tak już korzystną dla nas cenę. Mieszkanie zostało kupione za mniej więcej 60 % ceny rynkowej.

Nieruchomość wygeneruje gotówke na flipie oraz miesięczny stały dochód pasywny.
Transakcja jest korzystna dla wszystkich stron, czyli dla nas i inwestora, który kupi od nas gotowca. Takie 5 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu będzie generować około 4000 zł miesięcznie.

Film z mieszkania przed remontem:

Film z mieszkania po remoncie:

Parametry mieszkania

Kraj Polska
Miasto Wrocław
Lokalizacja Krzyki
Stan techniczny Do generalnego remontu
Piętro 1
Układ 5 pokoi

Podsumowanie projektu

Strategii inwestowania w nieruchomości jest co najmniej kilka, uważam, że każdy musi znaleźć swoją, a kapitał znajdzie się zawsze. Dla przykładu: mieszkanie opisywane w historii zostało kupione w kredycie, a dziś nie mamy potrzeby zaciągania kredytów, ponieważ kolejne mieszkania kupujemy za pieniądze inwestorów co znacznie przyspiesza proces i doprowadza do sytuacji win-win.

Paweł nauczył mnie delegowania zadań. Na początku większość rzeczy chciałem zrobić sam, dziś coraz więcej czynności deleguje, dzięki czemu mam czas na wyszukiwanie kolejnych okazji inwestycyjnych oraz rozmowy z inwestorami. Polecam pojawianie się na wszystkich eventach networkingowych, gdzie możesz poznać nowych inwestorów.
Są najlepszym źródłem okazji i kapitału do finansowania Twoich projektów.

Warto pojawić się na Warsztacie z Podnajmu  – gdzie dowiesz się dokładnie jak przygotowywać takie mieszkania i na nich zarabiać.

Jeżeli jesteś zainteresowany lub znasz kogoś kto chce oddać mieszkanie w podnajem lub kupić gotowiec skontaktuj się
ze mną poprzez Pawła – [email protected].

*Wywiad przeprowadzony w styczniu 2018 roku.