Fot. Archiwum prywatne

Wstęp

Jesteśmy grupą początkujących inwestorów z UK. Prywatnie pracujemy w korporacjach, a w wolnym czasie indywidualnie inwestujemy już od kilku lat w mieszkania pod wynajem w Polsce, oraz projekty, które rozpoczęły się w Global Investor Club. Naszym wspólnym motywatorem jest aby podobnie jak w grze cashflow wydostać się z “rat race” jak najszybciej.

Fot. Archiwum prywatne

Okazja inwestycyjna

O ofercie zakupu mieszkania usłyszeliśmy na jednym z webinar-ów Global Investor Club. Mieszkanie znajdowało się w jednej z Toruńskich kamienic, gdzie między innymi był realizowany pierwszy projekt Polskich Rezydencji. Było to jedno z mieszkań wydzielonych z większego lokalu i wymagało kapitalnego remontu. Mieszkanie kupiliśmy za 150 tysięcy co wychodzi około 60% ceny za jaką udało nam się sprzedać (Cena zakupu – poniżej 2100zł/m2, a sprzedaliśmy je po remoncie za 3487zł/m2 ). Inwestycję pomagała nam prowadzić firma działająca na miejscu. Cały projekt przeprowadzany był zdalnie. Inwestycja była prowadzona w Polsce podczas naszego pobytu w UK.

Parametry zakupionego mieszkania

Kraj Polska
Miasto Toruń
Lokalizacja Bydgoskie Przedmieście
Typ nieruchomości Kamienica
Stan techniczny do generalnego remontu
Piętro 2
Metraż 71m2
Układ 3 pokoje
Cena zakupu nieruchomości 150 000 zł
Koszt remontu i wyposażenia 61 000 zł ( włączając koszty okołozakupowe )
Kwota sprzedaży 250 000 zł
Zysk ze sprzedaży 39 000 zł
Dodatkowe informacje

Mieszkanie zakupione w lutym, a sprzedane w lipcu.

Podsumowanie projektu

Tą inwestycje udało nam się zrealizować dzięki wsparciu osób znajdujących się w Polsce, którzy podsunęli nam fajny temat inwestycyjny, polecili nam zarządzającą remontem i sprzedażą. Jako, że od inwestycji dzieliło nas ponad 1500 km mieliśmy na początku pewne obawy.

Dzięki częstym raportom ze zdjęciami i profesjonalnym podejściem osób, które się zajmowały projektem na miejscu wszystko poszło szybciej niż przewidzieliśmy. Trochę ponad planowany budżet, ale nadrobione szybką sprzedażą i pewnie odrobiną szczęścia ?

Podsumowując – współpracując z profesjonalistami można inwestować nawet na duże odległości ?

*Wywiad przeprowadzony w lipcu 2016 roku.