Fot. Archiwum prywatne Łukasza

Wstęp

Mam na imię Łukasz i mieszkam w Częstochowie. Jestem przedsiębiorcą i aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości. Opisywany przykład zakupu nieruchomości jest jedną z lepszych transakcji jakie przeprowadziłem. Mieszkanie celowo nie zostało sprzedane od razu po remoncie, więc z inwestycji można było wyjść dużo wcześniej.

 

Okazja inwestycyjna

Oferta zakupu nieruchomości została znaleziona na tablicy ogłoszeń komorniczych. Nieruchomość była licytowana już drugi raz, wobec tego kwota zakupu była już dużo niższa. Właściciel mieszkania był osobą chorą psychicznie, wobec tego odstraszało to potencjalnych nabywców – na licytacji byłem sam. Mieszkanie wymagało generalnego remontu. Po opróżnieniu lokalu, remoncie i wstawieniu mebli nieruchomość nabrała drugiego życia. Ze sprzedażą mieszkania w tej lokalizacji nie było najmniejszego problemu. Jest to ścisłe centrum Częstochowy.

Parametry zakupionego mieszkania

Kraj Polska
Miasto Częstochowa
Lokalizacja Śródmieście – Aleja Tadeusza Kościuszki
Typ nieruchomości Płyta
Stan techniczny do generalnego remontu
Piętro 7
Metraż 28m2
Układ 1 pokój
Cena zakupu nieruchomości 55 000 zł ( licytacja komornicza )
Koszt remontu i wyposażenia 20 000 zł
Kwota sprzedaży 115 000 zł
Zysk ze sprzedaży 40 000 zł

Podsumowanie projektu

Przeprowadzanie flipów w małych miejscowościach może być bardzo zyskowne. Ilość zaangażowanego kapitału do osiąganego zysku jest możliwa tylko na takich małych rynkach.

*Wywiad przeprowadzony w 2016 roku.