Wstęp

Cześć, nazywam się Marek i mieszkam w Krakowie. Od dawna chciałem zająć się inwestowaniem w nieruchomości, ale byłem przekonany, że bez dużego kapitału nie da się tego zrobić. Okazuje się, że byłem w błędzie.

Po lekturze książki Roberta Kiyosakiego “Bogaty ojciec biedny ojciec” strasznie spodobała mi się idea budowania wolności finansowej. Na poziomie ogólnych zasad wszystko miało dla mnie sens, gorzej było z pomysłem jak zacząć wdrażać tą koncepcję w życie.

Do czasu aż przez przypadek zobaczyłem na Youtube film na kanale Nam Zależy pt. Młody Polski Milioner – zarabianie jest proste“. Pamiętam że byłem bardzo sceptycznie nastawiony, spodziewałem się okrągłych zdań o uwierzeniu w siebie, ewentualnie kolejnego filmu o krypto walutach.

W ten sposób dowiedziałem się kim jest Paweł Albrecht i poznałem jego metody inwestowania w nieruchomości. Podobało mi się jego podejście do tematu i zdecydowałem się pojechać na Warsztaty z Podnajmu. Dzięki zdobytej tam wiedzy, po zorganizowałem swój pierwszy podnajem już na trzecim mieszkaniu, które obejrzałem po warsztatach.

Cały system przedstawiany przez Pawła i Kamila na warsztatach plus komplet umów i dokumentów pozwala na natychmiastową realizację swoich planów. Pieniądze nie są absolutnie żadną przeszkodą w nieruchomościach. Szczególnie wtedy, gdy mamy dostęp do tak szerokiego grona Absolwentów, którzy chętnie dzielą się swoim kapitałem.

Fot. Archiwum prywatne Marka

Mieszkanie w podnajmie

Trafiłem na ofertę mieszkania deweloperskiego, które nie zostało jeszcze wykończone. jedynym zdjęciem w ofercie był rzut mieszkania. Z rzutu i z opisu można było się domyśleć, że właściciel traktuje to mieszkanie jako inwestycję.

Podczas rozmowy moje przypuszczenie okazało się słuszne. Właściciel wyjeżdża za granicę, a dzięki podnajmowi będzie mógł zarabiać na mieszkaniu i mieć problem z głowy. Wobec tego zgodził się na moją propozycję.

Uzgodniliśmy, że on wykończy łazienkę i kupi meble do kuchni. Ja natomiast wyposażę pokoje i kupię sprzęty AGD do kuchni. Wydzielenie dodatkowego pokoju ( mieszkanie z 3 na 4 ) było już zrobione. Remont wyniósł mnie łącznie 9800 zł.

Jeden duży pokój którego nie dało się sensownie podzielić wystawiłem jako pokój dla pary lub dużą jedynkę, pozostałe jako jedynki. Po opłaceniu czynszu dla właściciela z mieszkania zostaje mi na czysto 1400 zł miesięcznie.

Parametry mieszkania

Kraj Polska
Miasto Kraków
Lokalizacja okolice Business Parków z bezpośrednim dojazdem komunikacją miejską do kilku dużych uczelni
Typ nieruchomości Apartamentowiec z 2018 roku
Stan techniczny stan deweloperski z częściowo wykończoną łazienką
Piętro 1
Metraż 60 m2
Układ z 3 na 4 (robione przez właściciela)

Podsumowanie projektu

Jedną z największych zalet usługi podnajmu dla właściciela mieszkania jest zdjęcie mu problemu zarządzania z głowy.

Wobec tego naszym celem jest rozmowa tylko i wyłącznie z ludźmi, którzy traktują swoje mieszkanie jako pasywną inwestycję. Kluczem do sukcesu jest świadomość jaką wartość dajemy właścicielowi nieruchomości. Podnajem to profesjonalna usługa, która sprawia, że właściciel może ze spokojem liczyć co miesiąc wpływy na swoje konto.

Na koniec dodam, że w tym konkretnym przypadku mieszkanie pokazywała mi ekipa remontowa, a sam właściciel był za granicą. Warto więc również nie odrzucać ogłoszeń, które nie mają zdjęć albo dokładnego opisu.

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem w pozyskiwaniu okazji jest nasz profesjonalizm oraz czas reakcji na nowe ogłoszenia.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak pozyskiwać takie mieszkania i zbudować własny biznes podnajmu,
zapisz się na Warsztat z Podnajmu tutaj:

https://pawelalbrecht.com/podnajem/

Serdecznie pozdrawiam,
Marek z Krakowa.

*Wywiad przeprowadzony w lipcu 2018 roku.