Wstęp

Cześć, mam na imię Paweł i pochodzę z Torunia. Od kilku lat interesuję się inwestowaniem w nieruchomości ale dopiero od niecałego roku robię to bardziej profesjonalnie. To wszystko za sprawą Pawła Albrechta, Kamila i Warsztatu z Podnajmu jak również Akademii Sourcingu.

Moja strategia jest taka, aby skupić się na podnajmie tak, żeby w ciągu maksymalnie dwóch lat osiągnąć wolność finansową i móc dalej inwestować w inne ”odłamy” nieruchomości. Realizując strategie omawiane w naszym gronie Absolwentów jest to jak najbardziej możliwe.

 

Okazja inwestycyjna

To mieszkanie ( z filmiku ) pozyskałem z ogłoszenia w internecie. Ciekawe jest to, że kojarzyłem to ogłoszenie, bo 3 miesiące wcześniej mignęło mi się na stronie internetowej. Aneks kuchenny oddzielony był od pokoju płytą OSB, a że jest to rzadkość i zasadzie nigdy nie widziałem czegoś takiego to utkwiło mi to ogłoszenie w pamięci. Zobaczyłem, że mieszkanie kolejny raz jest wystawione na wynajem ale nie przez pośrednika tylko przez właściciela. Zdecydowałem się więc tam pojechać i zobaczyć czy coś z tego wyjdzie.

Na spotkaniu z właścicielem dogadaliśmy się, że 1/3 remontu pokrywa on w ten sposób, że odliczy mi to od czynszu. Umowę podnajmu zrobiliśmy na 5 lat z możliwością przedłużenia. Docelowy zysk z tego mieszkania będzie oscylował w granicach około 1000 zł miesięcznie. Mieszkanie ma 60 metrów. Przerobiliśmy je z 3 pokoi na 4.

Remont trwał około 2 tygodnie. Robocizna wyniosła nas 3500 zł, natomiast materiały około 4000 tys. Później jeszcze wydaliśmy 1200 zł, żeby przemalować meble na kolor biały dla lepszego efektu końcowego. Finalnie kosztów było około 8700 zł. Wszystko zgodnie z zasadą, że remont musi zwrócić się maksymalnie w rok.

Sposób finansowania kosztów był gotówkowy. Teraz trzeba dokładać tylko kolejne mieszkania i skalować biznes w górę.

Podsumowanie projektu

Moja rada jest taka, że nie można całkowicie skreślać mieszkań oglądając same zdjęcia.

Mogłem je już pozyskać dużo wcześniej „tracąc” tylko prowizje dla pośrednika. Mieszkania dalej można wyszukiwać bazując tylko i wyłącznie na internecie. Trzeba tylko wykonywać określoną ilość spotkań w ciągu tygodnia.

Teraz do portfela mieszkań wystarczy dodać kolejne mieszkania. Jeżeli takie zwykłe mieszkanie generuje 1000 zł miesięcznie, to w skali 5 lat to 60.000 zł.

PS od Pawła Albrechta:

„Paweł z Torunia jest Absolwentem  Warsztatu z Podnajmu i Akademii Sourcingu. To kolejny przykład osoby, która powiela sprawdzony schemat i realizuje swoje cele krok po kroku. Historia Pawła została opublikowana w dzień jego urodzin, wobec tego życzę Ci Pawle zdrowia i wolności finansowej”.

*Wywiad przeprowadzony w kwietniu 2018 roku.