Fot. Archiwum prywatne Rafał Brodowski

Wstęp

Witam, z tej strony Rafał Brodowski.

Na rynku nieruchomości inwestuję od ponad 3 lat. Głownie zajmowałem się flipami jednak od stycznia 2018 roku skupiam się na podnajmie i gotowcach inwestycyjnych we Wrocławiu. W 10 miesięcy zbudowaliśmy razem z moim zespołem portfel 45 pokoi na wynajem. Stale się rozwijamy i gromadzimy nowe doświadczenia.

W tej historii pokażę Wam mieszkanie, które przygotowaliśmy dla naszego inwestora we Wrocławiu. Ja zarobiłem na przygotowaniu mieszkania oraz na tym, że teraz zarządzam tym mieszkaniem przez najbliższy okres trwania umowy. Inwestor natomiast cieszy się pasywnym zwrotem, który po odliczeniu mojej usług generuje dla niego pasywnie około 3800 zł miesięcznie.

Fot. Archiwum prywatne Rafał Brodowski

Gotowiec inwestycyjny we Wrocławiu

Mieszkanie, o którym chcę wam opowiedzieć nie było na początku super okazją cenową. Większość początkujących skupia się przede wszystkim na niskich cenach nieruchomości. Przy dzisiejszych cenach mieszkań, okazje należy po prostu kreować. Większość mieszkań które kupuje, znajduję zwyczajnie w internecie. Zwiększam potencjał tych nieruchomości i dopiero wtedy stają się okazją.

Przy tym ogłoszeniu, po obejrzeniu zdjęć umówiłem się klasycznie na spotkanie z właścicielem.
Po wejściu wiedziałem, że rozkład jest idealny pod inwestycję – mieszkanie na pokoje. Przedstawiłem propozycję jednemu z inwestorów, z którym współpracuję. Zdecydowaliśmy, że kupi je dla siebie pod wynajem, a ja zajmę się przygotowaniem inwestycji, czyli remontem i zarządzaniem. Dodam tylko że mieszkanie jest w ścisłym centrum Wrocławia –  10 – 15 minut pieszo do Wrocławskiego rynku.

Mieszkanie zostało kupione za ok. 80 % ceny rynkowej. Mamy własną, sprawną ekipę remontową więc remont mieszkania trwał tylko 2 miesiące. Nieruchomość inwestycyjna po opłaceniu czynszu i mediów przynosi około 5 200 zł zarobku. Zarządzanie z gwarancją stałego czynszu to 1400 zł. Wobec tego czysty i pasywny zarobek dla naszego inwestora to ok. 3800 zł miesięcznie.

W skali roku generuje to 3800 zł x 12 miesięcy = 45.600 zł. W 10 lat mieszkanie z samego najmu przyniesie inwestorowi prawie pół miliona złotych. Ja natomiast zarządzam tym mieszkaniem, dzięki czemu zarabiam 1400 zł x 12 miesięcy = 16 800 zł rocznie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wirtualny spacer tej nieruchomości.

Fot. Archiwum prywatne Rafał Brodowski

Parametry techniczne mieszkania

Kraj Polska
Miasto Wrocław
Lokalizacja Okolice Galerii Dominikańskiej ( Centrum miasta )
Typ nieruchomości Kamienica
Stan techniczny Do remontu
Piętro 4
Metraż 93 m2
Układ 7 pokojów z normalną kuchnią

Podsumowanie historii

W nieruchomościach jak i w życiu jest jedno słowo które określi twój sukces: WYTRWAŁOŚĆ !

Nie raz zalejesz sąsiada, odbierzesz pilny telefon od najemcy leżąc na plaży, ekipa remontowa ucieknie Ci z mieszkania, zablokujesz się gotówkowo czy nie dostaniesz kolejnego kredytu. Przez takie i inne przygody najlepiej przejść samemu i zdecydować czy warto. Ja polecam ?

Na koniec chciałbym podziękować Kamilowi i Pawłowi za wiedzę i motywacje do działania. Dopóki ich nie spotkałem na Warsztacie z Podnajmu moje myślenie na temat nieruchomości było mocno ograniczone i zawężone do jednej strategii.

Dziś współpracujemy z kilkoma inwestorami i tylko w tym roku pozyskaliśmy 6 mieszkań w podnajmie i wyremontowaliśmy 3 gotowce inwestycyjne, czwarty jest w trakcie realizacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą – zapraszam.

Rafał Brodowski – Wrocław
[email protected]

PS: Takich inwestorów jak Rafał możesz spotkać osobiście na Zjeździe Absolwentów i Akademiach Sourcingu™.

*Wywiad przeprowadzony w październiku 2018 roku.