Fot. Archiwum prywatne Tymoteusza

Wstęp

Cześć. Nazywam się Tymoteusz. Skończyłem właśnie studia na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Pewnego dnia napisałem do Pawła Albrechta w związku z moją chęcią rozwoju w obszarze nieruchomości. Paweł zaprosił mnie na Akademię Sourcingu™.

Poznałem tam wielu inwestorów, a przede wszystkim otrzymałem kontakt do Kamila z Wrocławia, z którym aktualnie pracuję. Dzięki radom i wskazówkom Kamila, postanowiłem zrobić swój pierwszy podnajem.

Opisywane niżej mieszkanie było moim miejscem zamieszkania. Musiałem tylko ustalić z właścicielem nieruchomości możliwość podnajęcia i dogadać sprawy remontu. Właściciel na szczęście zgodził się na moje warunki. Od powiedzenia “tak” do końca remontu minął miesiąc. Przerobiłem mieszkanie 2 pokojowe na 3 pokoje.

Mieszkanie bardzo szybko znalazło chętnych najemców i dziś na czysto zarabiam 1700zł miesięcznie. Po tempie w jakim działa Paweł z Kamilem widzę, że pozyskanie kolejnego mieszkania to tylko kwestia czasu.

Moja historia pokazuję więc, że kluczem do dobrego startu do zarabiania na nieruchomościach są tylko wartościowe kontakty.

PS od Pawła Albrechta:

„Tymek jest ambitną osobą, która dostała szanse nauki od naszego zespołu. Kamil zaprosił go pod swoje skrzydła, dzięki czemu Tymek osiągnie wolność finansową szybciej niż mógłby sobie jeszcze kilka lat temu wyobrazić. Serdecznie gratuluję Tymek ;)”.

Parametry podnajętego mieszkania

Kraj Polska
Miasto Wrocław
Lokalizacja Krzyki
Typ nieruchomości Płyta
Stan techniczny Do remontu
Piętro 4
Metraż 40 m2
Koszt remontu ok 25 000 zł (właściciel dorzucił od siebie 8500 zł)
Dochód miesięczny z najmu 1700 zł – 1800 zł

Na filmie widać mieszkanie przed, w trakcie i po remoncie.
Zrobiliśmy dodatkowy pokój w kuchni, dzięki czemu powstał jeden dodatkowy pokój.

Podsumowanie projektu

Nie bójcie się zrobić pierwszego kroku i zacznijcie działać. Działanie i kontakty to dwie najważniejsze rzeczy w nieruchomościach. Paweł i Kamil upewnili mnie w tym, że podnajem to dobry kierunek.

Standard jakości, który wprowadzamy na naszych mieszkaniach pozwala na bezproblemowy wynajem nieruchomości. Warto uczyć się sprawdzonych metod i nie wymyślać sprawdzonego koła na nowo.

Wszystkiego od A do Z o podnajmie razem z kompletem umów możesz dowiedzieć się na warsztacie z Podnajmu.

 

*Wywiad przeprowadzony we wrześniu 2017 roku.