Fot. Archiwum prywatne Mateusza

Wstęp

Mam na imię Mateusz i od kwietnia 2016 roku systematycznie powiększam swój portfel mieszkań w podnajmie. To moja druga historia inwestycyjna zamieszczona na stronie Pawła.

Pierwsza znajduje się tutaj:
https://pawelalbrecht.com/mateusz/

 

Fot. Archiwum prywatne Mateusza

Okazja inwestycyjna

Oferta została pozyskana przez internet. Pierwotnie mieszkanie było wystawione na sprzedaż. Właściciel nie był do końca przekonany, czy sprzedać mieszkanie czy wystawić na wynajem.

Ze względu na lokalizacje i potencjał jaki widziałem w nieruchomości, przekonałem właściciela, aby jednak pozwolił sobie pomóc i podnajął mi mieszkanie na kilka lat z gwarancją zysku.

Mieszkanie było w dobrym stanie i wcześniej nigdy nie było wynajmowane. Zaproponowana kwota najmu przez właściciela to 1650 zł. Mieszkanie zostało finalnie wynajęte za 1400 zł z 3 pierwszymi miesiącami za free jako bonus.

Parametry mieszkania

Kraj Polska
Miasto Poznań
Lokalizacja Winogrady
Typ nieruchomości Płyta
Stan techniczny Do odmalowania, nowa kuchnia
Piętro 4
Metraż 65 m2
Układ przed adaptacją 3 pokoje
Układ po adaptacji 4 pokoje
Koszt remontu i wyposażenia 7 800 zł ( wliczając paliwo i materiały budowlane )
Przychód miesięczny 3 140 zł
Finalny miesięczny zysk 1 190 zł
Bonus

3 miesiące gratis od właściciela na start za remont

Podsumowanie projektu

W opisanej sytuacji remont przeprowadziłem samodzielnie, bo wydawał się prosty i szybki. Do zrobienia było “tylko postawienie ścianki działowej” i odmalowanie łazienki.

Chciałem sprawdzić ile mogę zaoszczędzić na takim remoncie, kiedy wykonam go samodzielnie. Dodatkowo warto zobaczyć ile rzeczywiście czasu i pieniędzy taki remont wymaga, aby w przyszłości wiedzieć o czym rozmawiać z ekipą remontową.

Już w trakcie remontu okazało się, że na wiele sytuacji nie byłem przygotowany i z zaplanowanego tygodnia na remont zrobiły się 3 tygodnie. Dlatego zachęcam do korzystania ze sprawdzonych ekip remontowych. Swój czas należy poświęcać na szukanie kolejnych mieszkań. W trakcie trwania remontu znalazłbym nowe mieszkanie i pokrył tym zyskiem w przyszłości fakturę ekipy remontowej.

Oczywiście z każdej sytuacji wyciągam wnioski oraz się uczę, dlatego jako inwestor wiem już jak wygląda mój biznes dzielenia na pokoje od najmniejszej śrubki :).

Po opublikowaniu poprzedniej historii przez Pawła pojawiło się wiele próśb o kontakt. Zachęcam więc do pojawiania się na spotkaniach grupowych, które Paweł organizuje w Poznaniu. Ciężko jest spotkać się z każdym z osobna. Do zobaczenia !

*Wywiad przeprowadzony w marcu 2017 roku.